Novodobý hon na čarodejnice alebo upaľovanie homosexuálov na hranici

Autor: Monika Beňová | 30.8.2014 o 20:02 | Karma článku: 11,60 | Prečítané:  3525x

Vyhlásenia Aliancie za rodinu o potrebe a dôvodoch iniciovania referenda o údajnej ochrane rodiny a videoblog farára Mariána Kuffu označujúci homosexuálov za masových vrahov, majú bohužiaľ veľa spoločného. Rozdiel spočíva len v podaní smerom k verejnosti. Predstavitelia aliancie sa síce vyjadrujú uhladene a zdanlivo mierumilovne. Cieľ je však rovnaký, ako ten ku ktorému sa verejne prihlásil farár Kuffa – novodobý „hon na čarodejnice (v kontexte 21. storočia čarodejnice = homosexuáli)“ alebo ak chcete výzva na „upaľovanie ľudí s inou sexuálnou orientáciou na hranici.“

Niektorí „kresťanskouláskounaplnení“ jedinci na Slovensku sa bohužiaľ neustále musia vŕtať v životoch iných ľudí, často s cieľom vedome im ubližovať, klásť polená pod nohy a jednoducho škodiť „blížnemu svojmu.“ Zároveň, akoby stále chceli byť „pápežskejší“ ako pápež, ktorý sám prednedávnom povedal „ak je niekto gay a hľadá Boha a koná dobro, kto som ja, aby som ho súdil.“ Vyhlásenia farára Kuffu, ako aj petícia Aliancie za rodinu sa tak predsa dostávajú do zásadného rozporu s vyjadrením ich najvyššieho pastiera. Prispievajú len k umelo vytváranému a v poslednom období neustále živenému konfliktu medzi majoritou našej spoločnosti a sexuálnymi menšinami. Nie sú to pritom sexuálne menšiny, ktoré by mali na tomto konflikte záujem a podnecovali ho. Vo svojom praktickom živote sa musia stretávať s množstvom problémov a ťažkostí, ktoré tzv. „normálni“ jedinci vôbec nepoznajú. Skutočne máloktorí z nich tak nad svojou orientáciou „jasá.“

Nechcem sa vyjadrovať k diskriminačnému charakteru, či ústavnosti formulovaných referendových otázok. Rôzne úvahy sme mali možnosť počuť v médiách. Navyše máme na takéto posudzovanie vytvorené príslušné inštitúcie. Pre mňa je podstatné, že referendové otázky reagujú na požiadavky, ktoré v našej spoločnosti prakticky nerezonujú. Posilnením inštitútu manželstva zmenou ústavy účinnou od septembra tohto roku, stráca na význame hneď prvá formulovaná otázka. Neviem si predstaviť výraznejšiu ochranu manželského zväzku muža a ženy, ako jej ukotvenie priamo v ústave Slovenskej republiky. Možno by sme však mohli článok 41 ústavy, v ktorom sa zmena nachádza, napríklad „pozlátiť.“ To by autorov petície mohlo na chvíľu uspokojiť.

V prípade druhej a tretej otázky, ktoré sa týkajú osvojenia (adopcie) detí osobami rovnakého pohlavia a tzv. registrovaných partnerstiev autori sami priznávajú, že reagujú na situáciu v zahraničí, nie na tlaky existujúce Slovensku. Pravdou však je, že v žiadnej z krajín kde registrované partnerstvá fungujú sa s nimi „vrece neroztrhlo.“ Po príklad netreba chodiť ďaleko, stačí nazrieť len k susedom do Českej republiky. V prípade adopcií sa prikláňam k názoru, že dôležitejšie, ako sexuálna orientácia by malo byť posudzovanie charakterových a osobnostných vlastností človeka, ktorý si chce dieťa osvojiť. Myslím si, že oveľa viac pozornosti by si zaslúžili deti vyrastajúce v jednej domácnosti s rodičmi alkoholikmi, narkomanmi, násilníkmi, či kombináciou týchto rôznych faktorov. Odkaz pre autorov petície – áno aj takéto existujú rodiny a práve tie si z hľadiska záujmov dieťaťa vyžadujú pozornosť a úsilie!

Aj touto cestou chcem preto apelovať na pána prezidenta, aby neprispieval k „honu na čarodejnice.“ Aby využil svoje kompetencie takým spôsobom, že nebude pomáhať prehlbovaniu umelo vytváraného konfliktu a nenávisti v našej spoločnosti. Opak by totiž viedol len k absolútnej netolerancii a odoberaniu práv menšine, ktorá ich navyše v súčasnosti ani nemá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?