Juvenilná justícia a bludy klerikálnej mafie

Autor: Monika Beňová | 25.2.2014 o 16:10 | (upravené 25.2.2014 o 17:07) Karma článku: 11,77 | Prečítané:  3714x

Prípad malej Lucie, ktorú (pravdepodobne) utýrali a zavraždili jej vlastná matka a jej druh, je sám o sebe „dobrým" dôvodom na napísanie tohto blogu. Píšem ho aj s vedomím, že klerikálna mafia a rôzni samozvaní dobrodružní vykladači práva mi následne opäť raz vykopú hrob, nazvú ma hanbou Slovenska, nebudú kvôli mne voliť Smer :-),  budú mi zo srdca priať aby ma zrazilo auto, či budú mať jednu guľku pripravenú aj pre mňa a bude sa na mňa variť voda, ako na každú sviňu alebo vylepia proti mne bilboardy ako to spravili počas kampane do VÚC (áno, aj toto mi píšu a robia všetci tí slušní ľudia :-) aj keď verím, že ešte nevyčerpali celý svoj kresťanskejláskyplný repertoár)

 casprezeny.azet.sk

Ochrana práv dieťaťa je jedným z hlavných cieľov Európskej únie (EÚ) a juvenilná justícia  predstavuje systém, ktorého podstatou je práve zabezpečenie takejto ochrany. Zahŕňa  legislatívne normy z oblasti rodinného práva, ktorých cieľom je obrana najzraniteľnejších, teda detí. Mnohé z nich sú bohužiaľ nútené žiť v neľahkých podmienkach na hranici chudoby, vo veľa prípadoch spojených s hrozbou fyzického či psychického násilia, týrania či zneužívania. Často tiež bývajú prostriedkom vybavovania si účtov medzi manželmi alebo partnermi.

S touto problematikou tiež úzko súvisia  snahy o zabraňovanie porušovania práv a násilí páchanom na ženách. Neubližuje totiž iba ženám samotným, ale aj ich deťom a celým rodinám. Deti, ktoré sú v domácnosti konfrontované s násilím, sa stávajú vo veľkej miere rovnako jeho obeťami. Snahou juvenilnej justície a úradov pôsobiacich v jej rámci je takýmto prípadom zabraňovať a riešiť ich v prospech detí. Áno, je možné, že tak ako v akejkoľvek inej oblasti práva, aj  v týchto prípadoch môže dôjsť k pochybeniu či nesprávnemu rozhodnutiu, ale to sa dá vždy vziať späť a napraviť, na rozdiel od prípadov, kedy dieťa skončí v nemocnici, či v horšom prípade smrťou. No napriek tomu, že v období rastúcich prípadov násilia na deťoch, ich zneužívaniu, nárastu detskej pornografie sú aktivity na prospech a ochranu práv dieťaťa prostredníctvom rôznych „sektárskych" webov klamlivo hrubo znevažované a spájané s obchodom s deťmi či s ich údajným bezdôvodným odnímaním z biologických rodín a presunom do detských domov. Najonakvejší "konšpirátori" prichádzajú samozrejme s teóriami o umiestňovaní detí do starostlivosti pedofilom.Z tejto „teórie" ovšem podozrievam pedofilov samotných.

Najbizarnešie, no zároveň veľmi nebezpečne pôsobia lživé vyjadrenia o údajnom usmrcovaní detí kvôli obchodovaniu s ich orgánmi, na ktorom sa majú podieľať aj sociálne úrady a ich pracovníci v niektorých členských krajinách EÚ!!!!! Všetky tieto „teórie" vytvárajú buď šialenci, alebo úchyláci, alebo potom ešet je tu možnosť že sú to úchylní šialneci. Najhoršie je, že tieto desivé klamstvá šíria medzi ľuďmi, ktorí netušiac podstatu juvenílnej justície (lebo veď cudzie slovo), vypisujú „výzvy" aby sme „JEJ zabránili". A verím že vôbec netušia, že žiadajú zabráneniu ochrane práv dieťaťa.

Pravidlá vytvárané v rámci juvenilnej justície totiž NIKDY nesmerujú k neodôvodnenému a násilnému odoberaniu detí zo starostlivosti ich biologických rodičov. Sociálni pracovníci nemôžu odňať dieťa z biologickej rodiny na základe relatívnych a subjektívnych dôvodov. Prvoradým cieľom platnej legislatívy EÚ v oblasti práv dieťaťa je ochrana a posilňovanie prirodzeného zväzku medzi matkou/otcom a dieťaťom. Ochrana  pozitívnych záujmov dieťaťa musí byť realizovaná  predovšetkým prostredníctvom účinných pravidiel, ktoré možno ľahko aplikovať v praxi. EÚ v rozpore s tvrdeniami „konšpirátorov," robí kroky smerujúce k tomu, aby sa znižovalo množstvo detí nútených žiť v detských domovoch. Napriek starostlivosti zo strany vychovávateľov tam totiž nemajú možnosť zažiť skutočnú materinskú/otcovskú lásku. Jednou z možností riešenia je snaha o zefektívnenie systému adopcií tak, aby si opustené deti mohli v čo najskoršom veku nájsť náhradnú rodinu.

Dobre, snažila som sa aspoň pár vetami vysvetliť podstatu toho, čo by mal mať každý jeden zákonodarca, bez ohľadu na stranícku príslušnosť na zreteli. Zdravý a spokojný vývoj každého dieťaťa a ochranu jeho práv, ktoré si samo nedokáže zabezpečiť a žiaľ ani vymôcť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?