Óda na „modrú“ Bratislavskú župu

Autor: Monika Beňová | 6.11.2013 o 13:32 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  2763x

Ondrej Dostál sa v jeho blogu http://dostal.blog.sme.sk/c/341382/Flasikova-vo-vlade-Chceme-velmi-chceme-aby-si-vyhrala-volby.html mýli úplne vo všetkom. A navyše sa predstavuje ako absolútny oportunista.

Keby som chcela byť zlá, urobím tu rešerš všetkých majstrovských vyjadrení pána Dostála o transparentnosti, otvorenosti, čestnosti a principiálnosti (boli by ich stovky) a postavím ich do kontrapozície k súčasnému skorumpovanému vedeniu Bratislavskej župy, za ktorú sa bije ako lev. To, že Dostálovi neprekáža obchádzanie verejného obstarávania cez akože „havarijné situácie", stav dopravnej infraštruktúry a devastácia školstva v Bratislavskej župe, je smutné.

To, že prirovnáva dávne predvolebné vyjadrenia Borisa Jeľcina (máj 1998) smerom k Mečiarovi, k podpore, ktorú mi vyjadril premiér Róbert Fico, je smiešne.

To, že aj dnes v roku 2013 trepe dávno otrepané hlúposti o boji medzi „červenými" a „modrými", keď chudáci modrí už z posledných síl bránia poslednú „modrú" baštu, ktorou je Bratislavská župa (rozumej pokladnička SDKÚ a jej vedenia), je totálna a kolosálna hlúposť. To len dokazuje, že jej autor je - pri všetkej úcte - normálne zadubený hlupák. Pri takom mladom človeku je to až neuveriteľné.

Vážené dámy a páni z „modrého sveta" pravdy, nekradnutia a čestnosti

To už naozaj nemáte nič iné poruke, len neustále omieľať dávno prehratý ideologický boj, ktorým ohlupujete verejnosť? To už naozaj nemáte ani kúska cti, že sa po tom všetkom, čo vaše „modré légie" napáchali v tomto meste a kraji za posledných 12 a viac rokov, dokážete ráno pozerať do zrkadla a nahovárať si -  fúha, aký som dobrý a principiálny.

Z tejto diskusie mi vždy bolo a vždy bude zle. V župných voľbách vôbec nejde o takéto politologické hlúposti. V kampani sa snažím prinášať témy a riešenia, ktoré sú prospešné pre kraj a mesto. Pre ich obyvateľov.

Tvrdím a vždy budem tvrdiť, že bratislavský župan má a musí byť partnerom vlády - podotýkam, akejkoľvek vlády. Tá súčasná ide do dopravnej infraštruktúry v tomto kraji investovať historicky najviac peňazí, a asi by si vedela nájsť aj iné priority, keďže, ako pán Dostál uvádza - kraj je poslednou baštou „modrých". Tvrdím, že s touto vládou musí byť bratislavský župan zadobre už len kvôli tomuto jednému faktu.

Navyše má bratislavský župan obrovské možnosti korigovať, vylepšovať a optimalizovať návrhy centrálnej vlády, čo sa napríklad mne v prípade diaľničných projektov D4 a R7 podarilo.

1.     Myslíte si, že na ministerstve dopravy by úradníci len tak sami od seba rozhodli o urýchlení výstavby diaľničných križovatiek v Triblavine a Blatnom?

2.     Rozhodli by len tak sami od seba, že práce na novom obchvate D4 sa začnú úsekom, kde sa napája na R7, čo umožní rýchlejšie zahájenie samotnej výstavby R7?

No nie, nerozhodli pán Dostál. To tam normálne musíte chodiť a normálne im to musíte vysvetliť, musíte tomu rozumieť a musíte si svoj názor vedieť obhájiť.

Mohla by som pokračovať donekonečna. Mám si stále strieľať z Frešovho „streleného" projektu bratislavskej Filiálky, ktorej súčasťou bol most popod Dunaj a pol mesta a nové centrum sklenených biznis centier vedľa Istropolisu? Mám Vám donekonečna pripomínať, že tento projekt vyvolával na tvárach bruselských šéfov najprv ironický úsmev a potom zhrozenie, že čo za diletantov tu v kraji máme? Frešo bol ešte donedávna schopný tárať o Filiálke za 2,4 miliardy eur (mali to preplatiť fondy EÚ), pričom v Bruseli to už celé dávno pochovali.

Nebudem ďalej pokračovať o Frešovi. Radšej vám poviem, že Nová železničná stanica bude, bude stáť cca. 300 miliónov eur a použijeme na to fondy EÚ. Na jej chrbte však nebude stáť nové hniezdo sklenených budov, ale nový BRATISLAVSKÝ CENTRAL PARK. To je realita a reálna vec.

A môžem Vám sľúbiť aj to, že zruším kontrakty so schránkovými firmami, ktoré cucajú župný rozpočet cez vymyslené havarijné opravy a zavediem víkendové prímestskú hromadnú dopravu zadarmo.

A najmä - môžem Vám sľúbiť, že angažujem do agendy eurofondov najlepších expertov z tejto krajiny (a bude mi srdečne jedno, akej budú farby) a pohnem s tým procesom, ktorého umŕtvenie je trestuhodným činom modrých vládcov tejto župy.

Obyvatelia tohto kraja boli dlhé roky klamaní a zavádzaní tvrdením, že nemôžeme čerpať fondy EÚ. Môžeme a budeme. To celé je len o schopnosti a kompetencii. No ale, keď budeme mať takých zástupcov, ako pán Dostál, tak to nepôjde. To je jasné.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?