Neschopnosť, havárie a úpadok Pavla Freša

Autor: Monika Beňová | 4.11.2013 o 15:00 | (upravené 4.11.2013 o 15:07) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  2427x

Máte to čierne na bielom. Stav v akom sa nachádza bratislavská župa (školy, cesty, infraštruktúra...atď.) je katastrofálny. Všimol si to aj denník SME http://bratislava.sme.sk/c/6991378/skoly-v-bratislavskom-kraji-su-znicene-ich-problemy-odkladali.html. Toto je realita. Nie táraniny o prudko sa rozvíjajúcim regióne, podpore školstva a kultúry, ktorými kŕmi verejnosť župan Frešo a jeho PR oddelenie.

s1.jpg s2.jpg

Sama som veľmi zvedavá, aký účet voliči v tomto kraji vystavia takto neschopnému županovi a to dokonca bez ohľadu na môj vlastný volebný výsledok, pretože takúto priepasť medzi rečami a realitou len tak niekde nenájdete.

Zhrňme si túto galériu neschopnosti a podivuhodných praktík.

1.     Náklady na chod župy (rozumej úradu župana) každoročne rastú. Budúci rok majú narásť o neuveriteľných 6,8 milióna eur.

2.     Rozpočet na školstvo sa neustále znižuje - naposledy takmer o 6 miliónov eur.

3.     Pojem „verejné obstarávanie"  je na bratislavskej župe tabu. Sto a viacnásobne viac havárií (v porovnaní s inými župami), ktorými bratislavský VÚC ospravedlňuje fakt, že nevypisuje verejné výberové konania, ale prideľuje stavebné zákazky podivuhodným firmám so sídlom v paneláku, je toho dôkazom.

Je toho ešte oveľa viac, ale nad týmto všetkým sa do neba týči najväčší podvod na občanoch bratislavského kraja. Vraj nemôžeme čerpať fondy EÚ. To je absolútna hlúposť, ktorou sa zrejme župa snaží zakryť fakt, že v jej odbornom úradníckom zázemí sedia samí neschopní ľudia, ktorí agende fondov EÚ vôbec nerozumejú.

Končím druhé obdobie poslaneckého mandátu v európskom parlamente a môžem Vám zodpovedne povedať, že fondy EÚ sú pre náš kraj rovnako dostupné ako pre iné kraje. Musíte vedieť, ako na to,  je potrebné na tom pracovať a musíte najmä chcieť. Získať peniaze EÚ totiž nie je úplne jednoduché, je s tým spojenej veľa odbornej a, priznávam ,často aj mimoriadne nudnej a na prvý pohľad zbytočnej administratívnej práce.

ALE SÚ TO PENIAZE, KTORÉ NETREBA VRACAŤ. Sú to peniaze na rozvoj regiónu, ktoré môžeme čerpať z fondov EÚ, pretože sme súčasťou únie. Už dnes viem, že na náš projekt CENTRAL PARKU, ktorý vznikne na chrbte bratislavskej Filiálky (ale nie tej za „fantasmagorických" 2,4 miliardy eur, ale normálnej zmysluplnej za 300 miliónov eur) dostaneme peniaze z fondov EÚ. A môžeme ich dostať a aj dostaneme na mnohé ďalšie projekty v tomto regióne.

Je psou povinnosťou každého regionálneho a komunálneho politika biť sa o tieto peniaze a priniesť ich domov. Je psou povinnosťou každého takéhoto politika najať a zaplatiť najlepších expertov na fondy, pretože výsledky ich práce prinesú ďaleko viac, ako budú stáť.

Nie! Frešo to nikdy nerobil a ani nerobí. Nevie to robiť, nechce sa mu to robiť - neviem. Namiesto toho suplikantsky vymýšľa všelijaké situácie, ako obísť verejné obstarávanie, sťažuje sa na svojich predchodcov županov až do posledného kolena a venuje sa vlastnej seba propagácii.

Najväčšou tragédiou župana Freša je tak jeho výsledok po štyroch rokoch. Neurobil zhola nič. Nevie sa postaviť proti svojim protikandidátom a ukázať - aha, toto je môj projekt, toto sú moje prínosy. Drmolí len stále čosi o výtlkoch, havarijných situáciách a keď je už úplne v kúte, vyťahuje nezmysly na protikandidátov.

Od župana, ktorý vládne regiónu s tak veľkým potenciálom a možnosťami, aké má Bratislavská župa, by sme naozaj mohli a mali čakať viac.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?