Chyba za 7 000 eur. Ospravedlňujem sa

Autor: Monika Flašíková Beňová | 29.10.2013 o 12:53 | Karma článku: 16,82 | Prečítané:  4248x

Tento trefný blog http://dorkova.blog.sme.sk/c/340489/Flasikova-dala-na-frak-Kolesikovi.html ma pristihol pri neúmyselnom omyle. Nesprávne som spočítala odhadované náklady Pavla Freša na župné voľby a pomýlila som sa o 7 000eur (upresňujem, že pre spočítavanie používam sumy s DPH). Od detstva ma učili, že chyby si treba priznať, takže - áno, pomýlila som sa, prepáčte (mnou zverejnená odhadovaná suma 94 392-€ mala byť správne sumou 87 292-eur).

inzu.jpg

V texte ma však zaujalo niečo iné a nemyslím tým iba naozaj oduševnenú snahu presvedčiť čitateľa, že Pavol Frešo je určite ten najlepší a najšetrnejší hospodár a určite hovorí pravdu, keď tvrdí, že jeho masívna kampaň pre župné voľby bude stáť sto tisíc eur.

Poďme po poradí:

Napríklad pán Michal Brat tvrdí, že, reklamný priestor sa bežne nakupuje so 60 až 90 percentnými zľavami! Nuž, neviem, asi budem musieť vyhodiť všetkých mojich spolupracovníkov, ale ja teda nemám vedomosť o tom, že by sme niečo kupovali s takýmito zľavami. Dostávame 30 a v ojedinelých prípadoch 40 až 45 percent. O 60-tich a už vôbec nie o 90-tich percentách som nikdy ani len nepočula.

To však nie je až také dôležité. Pri súčte odhadovaných nákladov župana Freša som totiž zďaleka nezašla do detailov a vybrala som iba niekoľko „reprezentatívnych kúskov". Keby sme zrátali odhadované náklady na celú Frešovu kampaň a započítali do nej všetku internetovú inzerciu, platené PR články, billboardy a Q-exové plochy plus všetky produkčné a iné náklady, ktoré sú s kampaňou vždy spojené, dostávame sa k sume vysoko presahujúcej 100 tisíc eur, a to dokonca aj pri čarovných zľavách Michala Brata.

Je to jednoduché. Tvrdenie Pavla Freša, že jeho kampaň bude stáť 100 tisíc eur, stojí na vode. Z toho vyplývajú dve otázky, ktoré by mali zaujímať každého občana bratislavskej župy.

1. Neklame náhodou pán Frešo, keď tvrdí, že na kampaň nevynaloží viac ako 100 tisíc eur?

2. Ak platí, že Pavol Frešo neminie na kampaň viac ako 100 tisíc, kto je potom ten sponzor, ktorý platí všetko nad 100 tisíc?

A na záver vysvetlenie, aby nedošlo ku nedorozumeniu. Mne v zásade neprekáža, keď pán Frešo minie na kampaň hoci aj pol milióna eur. Je to koniec koncov jeho vec. Presnejšie, vec jeho mecenášov. Prekáža mi tá drzosť, s ktorou si dovoľuje vyhlasovať, že viac ako sto tisíc to nebude. Robí si žarty z normálnych ľudí a niektorí mu to dokonca ešte aj veria. Je to smiešne a smutné zároveň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Everest bude ešte ťažší. Čakanie v zápche môže horolezcov stáť život

Hillaryho výšvih – poslednú veľkú prekážku pri výstupe zničilo zemetrasenie.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?