Nechýba Vám diskusia o Bratislavskom kraji?

Autor: Monika Flašíková Beňová | 21.10.2013 o 8:28 | Karma článku: 11,34 | Prečítané:  12661x

Onedlho budú voľby do VÚC, ale v Bratislavskom kraji doteraz nevznikol priestor na serióznu diskusiu reálnych kandidátov na župana. Takto diskusia mi chýba, pretože v nej by sa mohlo skutočne ukázať, kto a ako plánuje tento kraj do budúcna viesť.

Čo majú dnes voliči k dispozícii? Mediálne prestrelky, platenú inzerciu a bilbordy. To je však žalostne málo, a preto sa takto verejne pýtam ktorejkoľvek neziskovej organizácie alebo ktoréhokoľvek média -  NEPLÁNUJETE TAKÚTO DISKUSIU? NECHÝBA VÁM?

V prípade, že by sa diskusia uskutočnila, veľmi rada sa  jej zúčastním, a predpokladám, že moji protikandidáti by s tým tak isto nemali mať problém.

Diskusia o Bratislavskej župe je nielen potrebná, ale jej občania si ju zaslúžia. Vysvetlím prečo:

  • 1. Vtomto kraji takmer vôbec nečerpáme peniaze zfondov EÚ. Je to obrovská chyba a premárnená príležitosť. Musíme otejto téme diskutovať a občania musia vedieť, kto a ako by vbudúcnosti tento problém riešil.
  • 2. Vtomto kraji takmer vôbec nekooperujeme s vládou a ústrednými orgánmi štátnej správy bez ohľadu na to, o akú vládu ide. Musíme o tom diskutovať, pretože to je ďalšia premárnená príležitosť s nepriaznivými dôsledkami. Máme tu katastrofálnu situáciu v cestnej infraštruktúre, musíme začať spolupracovať s príslušnými orgánmi. Onedlho bude Slovensko predsedajúcou krajinou EÚ, Bratislava a celý náš kraj sa na to musia pripraviť - musíme spolupracovať s vládou a je jedno, akú má politickú orientáciu.
  • 3. Vtomto kraji míňame každý rok viac peňazí na chod úradu VÚC (rastie to exponenciálne každý rok - budúci rok ohrozivých 6,8 milióna eur). Musíme diskutovať o príčinách a ako túto situáciu vyriešiť v budúcnosti. Nemôžeme to nechať len tak, keď sa na úrovni riadenia nášho kraja krátia rozpočty na školstvo a sociálne veci. A to som vybrala iba dve najpálčivejšie oblasti.
  • 4. V tomto kraji riešime bežné stavebné úpravy ako havárie tak, aby sme nemuseli vypisovať výberové konania (havárií je unás až dvestonásobne viac ako v iných VÚC). Musíme o tom diskutovať, pretože sú to verejné peniaze z našich daní. Účelové protizákonné obchádzanie verejného obstarávania musí skončiť.
  • 5. Vtomto kraji je bežné, že župa obchoduje a spolupracuje so schránkovými firmami. Musíme o tom diskutovať a musíme nahlas povedať, že je čas s tým skončiť.

Mám jeden návrh. Vyzývam všetkých mojich protikandidátov - podporme takúto diskusiu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?