Nechýba Vám diskusia o Bratislavskom kraji?

Autor: Monika Beňová | 21.10.2013 o 8:28 | Karma článku: 11,34 | Prečítané:  12670x

Onedlho budú voľby do VÚC, ale v Bratislavskom kraji doteraz nevznikol priestor na serióznu diskusiu reálnych kandidátov na župana. Takto diskusia mi chýba, pretože v nej by sa mohlo skutočne ukázať, kto a ako plánuje tento kraj do budúcna viesť.

Čo majú dnes voliči k dispozícii? Mediálne prestrelky, platenú inzerciu a bilbordy. To je však žalostne málo, a preto sa takto verejne pýtam ktorejkoľvek neziskovej organizácie alebo ktoréhokoľvek média -  NEPLÁNUJETE TAKÚTO DISKUSIU? NECHÝBA VÁM?

V prípade, že by sa diskusia uskutočnila, veľmi rada sa  jej zúčastním, a predpokladám, že moji protikandidáti by s tým tak isto nemali mať problém.

Diskusia o Bratislavskej župe je nielen potrebná, ale jej občania si ju zaslúžia. Vysvetlím prečo:

  • 1. Vtomto kraji takmer vôbec nečerpáme peniaze zfondov EÚ. Je to obrovská chyba a premárnená príležitosť. Musíme otejto téme diskutovať a občania musia vedieť, kto a ako by vbudúcnosti tento problém riešil.
  • 2. Vtomto kraji takmer vôbec nekooperujeme s vládou a ústrednými orgánmi štátnej správy bez ohľadu na to, o akú vládu ide. Musíme o tom diskutovať, pretože to je ďalšia premárnená príležitosť s nepriaznivými dôsledkami. Máme tu katastrofálnu situáciu v cestnej infraštruktúre, musíme začať spolupracovať s príslušnými orgánmi. Onedlho bude Slovensko predsedajúcou krajinou EÚ, Bratislava a celý náš kraj sa na to musia pripraviť - musíme spolupracovať s vládou a je jedno, akú má politickú orientáciu.
  • 3. Vtomto kraji míňame každý rok viac peňazí na chod úradu VÚC (rastie to exponenciálne každý rok - budúci rok ohrozivých 6,8 milióna eur). Musíme diskutovať o príčinách a ako túto situáciu vyriešiť v budúcnosti. Nemôžeme to nechať len tak, keď sa na úrovni riadenia nášho kraja krátia rozpočty na školstvo a sociálne veci. A to som vybrala iba dve najpálčivejšie oblasti.
  • 4. V tomto kraji riešime bežné stavebné úpravy ako havárie tak, aby sme nemuseli vypisovať výberové konania (havárií je unás až dvestonásobne viac ako v iných VÚC). Musíme o tom diskutovať, pretože sú to verejné peniaze z našich daní. Účelové protizákonné obchádzanie verejného obstarávania musí skončiť.
  • 5. Vtomto kraji je bežné, že župa obchoduje a spolupracuje so schránkovými firmami. Musíme o tom diskutovať a musíme nahlas povedať, že je čas s tým skončiť.

Mám jeden návrh. Vyzývam všetkých mojich protikandidátov - podporme takúto diskusiu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?