Zašpinená pravica ma chce zatiahnuť do rovnakej špiny.

Autor: Monika Beňová | 10.10.2013 o 9:52 | Karma článku: 14,82 | Prečítané:  16190x

Úporná snaha časti bratislavskej župnej pravicovej koalície vtiahnuť ma do ich súčasných a minulých káuz je trápna a tragikomická. Títo páni a tieto dámy majú paradoxne jediné „šťastie“, že drvivá väčšina ľudí nevie, ako župa funguje. Dovoľte preto krátku retrospektívu „vládnutia“ v BSK za posledných 12 rokov fungovania župy. A ukážme si kto, kedy, s kým a ako vládol v bratislavskej župe.

Začnime mojim pôsobením vo funkcii vicežupanky v rokoch (2006 – 2009), keď vládol župan Vladimír Bajan (predtým krajský poslanec koalície ANO, DS, KDH, SDKÚ, SMK, v roku 2005 zvolený s podporou KDH, SF, strany SMER a HZD). Bola som jeho vicežupankou spolu s tromi ďalšími vicežupanmi, ktorých nominovali pravicové strany SDKÚ-DS, KDH a SMK. Nikdy som nebola štatutárnou vicežupankou BSK. Dnes, keď kandidujem na post županky, mi to zrazu Frešo pripisuje. Mám byť zodpovedná za veci, ktoré som nijakým spôsobom nemohla ovplyvniť. Mojou agendou boloriadenie a konsolidovanie európskych záležitostí, čo je aj dodnes úspechom aktivít BSK.

Pán Frešo nedávno zverejnil v platenej inzercii dve „zmenky“, za ktoré mám ako bývalá vicežupanka zodpovedať a ktoré sú vraj záväzkom župy z môjho obdobia. Tieto „zmenky“ sú tri roky neplatné a župe z nich neplynie žiadny záväzok. Ťažko sa mi to opakuje takto verejne, ale miera klamstva, hádzania a zbavovania sa špiny na druhých, prerástla u Freša do obludných rozmerov. On sa jednoducho asi naozaj strašne bojí predstavy, že tieto voľby prehrá, lebo keď ich prehrá, bude to koniec jeho politickej kariéry.

Ale späť ku župe. Od roku 2001 až dodnes v tomto kraji vládla pravica. V období od 2001 do 2005 mala v 46 člennom parlamente 40 hlasov. Od roku 2005 do roku 2009 mala 39 z 50 poslancov. Aj po roku 2009 si pravica zachovala jasnú väčšinu, má 26 zo 44 poslancov. Pravica tak vládne pohodlne a neprimerane arogantne na čele so županom Pavlom Frešom.

Toto si môže každý, kdekoľvek bude chcieť, overiť. Takto sa tu u nás v Bratislavskom kraji 12 rokov vládne, takto vznikajú Frešom nevysvetliteľné kšefty  na „havárie“, takto sa míňa každý rok viac peňazí na pôžitky župana a jeho verných, takto sa znižujú rozpočty na školstvo a sociálne veci, takto sa posielajú milióny súkromným firmám atď.

Bez ohľadu na počet klamlivých inzerátov, ktoré si Frešo zaplatí proti mne, v tomto kraji vládla a stále vládne pravica. Za všetko, čo v ňom nastvárala a za všetko, čo v ňom nedokázala urobiť, je plne zodpovedná.

 

 kolac.jpg

 

 

P.S.: A ešte jedna poznámka na záver. Ja nekandidujem proti pravici. Je mi ukradnutá aj s jej „odborníkmi" na všetko. Kandidujem za Bratislavský kraj, pretože vidím, ako sa zbytočne potáca a prešľapuje na mieste. Máme tu obrovské šance na eurofondy, rozvoj a kooperáciu so susedmi. Sme 7. najbohatší región v EÚ, a nevieme to nijako využiť. Onedlho bude Slovensko predsedajúcou krajinou EÚ a Bratislava bude chvíľu hlavným mestom Európy. Práve o tomto by mali premýšľať politici z tohto regiónu, a nie o tom, ako a kde prihodiť kamarátovi nejakú tú haváriu na škole a trochu si zarobiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?