Politik sa nemôže báť zodpovednosti

Autor: Monika Beňová | 29.9.2013 o 13:11 | (upravené 29.9.2013 o 14:31) Karma článku: 14,65 | Prečítané:  21796x

Keď pred 2 týždňami médiá priniesli informácie o podozrivých kšeftoch s "havariami" na bratislavskej župe, župan Frešo vehementne trval na tom, že všetko prebehlo v súlade so zákonom. Ako sa médiám darí zisťovať podrobnosti o kšeftovaní pána Freša s firmami blízkymi SDKÚ, tak sa mení aj obhajoba pána Freša.

V piatok som si už v denníku SME prečítala, že firmy nevyberal župan, ale úradníci. Teda, všetko bolo v súlade so zákonom, ALE keby sa predsa len potvrdilo, že niečo nebolo v poriadku, tak za to nenesie zodpovednosť štatutár župy (župan Frešo) ale nejaký úradník.

"Náš župan" sa rozhodol pre potreby kauzy tunelovania Bratislavskej župy firmami SDKÚ, že na chvíľu nebude županom. Napriek tomu, že zákon o samosprávnych krajoch hovorí, že „v majetkovoprávnych vzťahoch, pracovnoprávnych vzťahoch a v iných vzťahoch je štatutárnym orgánom" a zákon o hospodárení verejnej správy jasne hovorí, že „za hospodárenie s verejnými prostriedkami zodpovedá štatutárny orgán subjektu verejnej správy." A trestný zákon (napísaný Frešovou kolegyňou Žitňanskou) hovorí o zodpovednosti verejného činiteľa, ktorý aj „z nedbanlivosti nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci pri správe majetku vyššieho územného celku".

Správny politik a chlap, by mal prebrať zodpovednosť za svoje činy. Nie sa skrývať za úradníkov, ktorí len konajú na jeho príkaz. Či o zodpovednosti a chlapskom slove budeme počúvať len keď sa nejedná o kamarátov?

P.S. Frešo vie, že kauzy, ktoré sa mu kopia na stole sa nedajú vysvetliť. Aj preto sa uchýlil k tomu, že si v niektorých médiách objednal lživú platenú inzerciu. Čo naposledy robil Pavol Rusko keď v posledných dňoch svojej politickej kariéry nevedel vysvetliť svoje kauzy. Ale verte mi, že ja som pripravená prebrať zodpovednosť za každé svoje rozhodnutie, ktoré som osobne vo verejnej funkcii spravila. Nakoniec už fakt, že Frešo sa snaží oživiť 4 roky starú lživú kampaň potom, čo v nej 4 roky nekonal a nič sa nepreukázalo, jasne dokazuje že ide len o zúfalú snahu odviesť pozornosť a prekryť svoje pochybné kšefty za 11 mil. eur.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?