Ospravedlnenie tunelovania - Made in Frešo

Autor: Monika Beňová | 26.9.2013 o 14:16 | Karma článku: 15,71 | Prečítané:  15326x

  Na bratislavskú župu sú zjavne prisaté okrem iných aj schránkové firmy z Nitry, ktorých nitky končia pri smutne známej „financmajsterskej" dvojici z SDKÚ  Kucej - Hudec. Desiatky akože „havárií", zákazky tesne pod magickým číslom 200 tisíc a ide sa. Tieto javy si začnú všímať slovenské médiá a župan Frešo reaguje asi takto: Za môjho predchodcu Bajana to bolo tak isto.  

 

To ako myslíte pán Frešo? To je akože ospravedlnenie? To akože chcete povedať, že keď sa župa tunelovala v minulosti, môže sa aj dnes a aj v budúcnosti? To snáď ani nemôžete myslieť vážne. Mám niekoľko dôležitých otázok ku tejto téme:

1.      Prečo vidíme faktúry z rokov 2007 - 2009 (éra župana Bajana) až dnes?

2.      Prečo ste sa týmto podľa Vás problémom, nezaoberali posledné štyri roky?

3.      Prečo ste nepodali trestné oznámenie?

ŠTYRI ROKY SEDÍTE NA STOLIČKE ŽUPANA BSK a problém Vás začína zaujímať až dnes, kedy čelíte podozreniu, že prihrávate zákazky podivným firmám, ktoré riešia Vaše podivné havárie. To Vám akože poradili Vaši mediálny mágovia - že problém zmizne, keď poukážete na minulosť? To si myslíte, že občania tohto kraja sú všetci na hlavu padnutí?

Svojím dnešným postojom ste dokázali akurát tak tieto dve veci:

1.      Vedeli ste, že za vášho predchodcu sa diali na župe podivné veci a nechali ste to tak. Otázka znie, prečo?

2.      Nemáte žiadne slušné vysvetlenie pre fakt, že za vašej vlády nad bratislavskou župou si tu robia kšefty a kšeftíky všelijaké podivuhodné firmy - často iba s poštovou schránkou na paneláku.

A o tom by sme mali hovoriť - a hovorím za všetkých kandidátov, ktorí to myslia so svojou kandidatúrou vážne.

Mali by sme hovoriť o tom, že toto zahnívanie bratislavskej župy musí skončiť. Tieto všetky kšefty a kšeftíky, kde sme si už zvykli bez začervenania vyhlásiť za haváriu trebárs prasknutú záchodovú misu, aby sme bez súťaže mohli poslať kšeft kamarátovej firme za takmer 200 tisíc eur. A keď po tom začnú ísť média, tak sa vyhrážať príslušnému riaditeľovi danej školy, že musí sväto-sväte potvrdiť, že šlo naozaj o havarijný stav.

Neprekáža Vám tá úbohosť takéhoto postoja. Nehanbíte sa za to, ani trochu?

Bratislavská župa sa potrebuje nadýchnuť do úplne nového príbehu. Máme šancu rozvinúť tento región, pritiahnuť sem investície a čerpať európske peniaze. Sme siedmym najbohatším regiónom v EÚ - tak sa podľa toho aj správajme.

Slovensko bude onedlho predsedajúcou krajinou EÚ - Bratislava a celý náš kraj sa stanú na pol roka centrom celej únie. Využime túto šancu - pripravme sa na ňu.

Útoky na Vás pán župan Frešo - nie sú mojou agendou Očakávala som a stále ešte očakávam, že sa budeme prieť o riešenia a projekty. Že sa budeme prieť o to, čo tento kraj môže a má posunúť dopredu.

Namiesto toho však iba vidím, čítam a počúvam, ako sa trápne bránite pred elementárnymi otázkami, ktoré sa týkajú zadávania stavebných zákaziek na župe za Vašej vlády.

 

P.S.

Keďže samozrejme (ako ináč) sa vo Vašej „obrane" šafárenia na župe spomína aj fakt, že som bola v ére župana Vladimíra Bajana vicežupankou ja, pridávam ešte jeden fakt. Áno - bola som vicežupankou a bola som zodpovedná za európske záležitosti. V mojej agende z tých čias nenájdete nič, čo by stálo za Vašu kritiku. Apropó - keby ste v nej boli schopní pokračovať a nadviazať na ňu - v tomto kraji už dnes mohlo byť zrealizovaných x projektov z európskych peňazí. Tých, o ktorých tvrdíte, že na ne BSK nemá nárok, čo je mimochodom kolosálna hlúposť a najmä lož. Ktorú neviem prečo šírite a jediné čo ma napadá je Vaša neschopnosť efektívne riadiť agendu fondov EÚ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?