Zneužiť tému škôlky v kampani? Hnusné!

Autor: Monika Beňová | 13.9.2013 o 13:30 | (upravené 13.9.2013 o 13:49) Karma článku: 13,25 | Prečítané:  18702x

Pavol Frešo sa v župnej kampani prekonáva. Najnovšie vytiahol plán podpory vzniku nových miest v škôlkach v bratislavskej župe. Každá škôlka môže takto od župy dostať 900,-€ na každé novo vytvorené miesto pre dieťa - maximálne do výšky 8 000,-€.

Nechajme teraz bokom fakt, že župa nemá škôlky v kompetencii. Nechajme bokom aj fakt, že Frešo na školstvo v tomto kraji štyri roky zvysoka kašľal. A nakoniec - nechajme bokom aj fakt, že idú župné voľby a každý chce byť za pekného. Pretože keď tu je vôľa a možnosti pomôcť kapacitám preplnených škôlok, poďme ju využiť.

Problém je inde. Horúcou predvolebnou niťou šitý Frešov plán je totiž v skutočnosti normálne babrácky spackaná vec. Vysvetlím prečo:

  • 1. Projekt oznámil Frešo 20.augusta 2013.
  • 2. Väčšina starostov dostala emailom zkancelárie župana podklady pre žiadosti 3.septembra.
  • 3. A zlatým klincom je, že už 6.septembra ich mali zaslať vyplnené spolu sdokladmi !!!!

Je jasné ako to dopadlo. Absolútna väčšina škôlok (presne 149 z celkového počtu 180), ktoré by takúto dotáciu samozrejme potrebovala, ako soľ, nestihla šibeničný 3 dňový termín. Keby som chcela veľmi zlá, poviem, že niektorí, zrejme lepšie a včas informovaní (je ich 31) to stihli, ale nechcem takto pokračovať.

Frešo a jeho tím sa musia poriadne báť, že tieto voľby nezvládnu. Inak si neviem vysvetliť, ako sa môžu vôbec opovážiť ku takýmto veciam. Bohapusto zneužiť tému materských škôlok v kampani je hnusné. Čo si tam všetci myslia, že všetci v tomto kraji sú úplní blázni?

Ale späť na začiatok. OK. Vítam a podporujem takýto projekt, ale dodávam, že musíme predĺžiť termín do ktorého sa môže škôlka prihlásiť o podporu. Šancu musia predsa dostať všetky škôlky. Tri dni? To je aký termín? Kam sa ponáhľame, keď sme na to 4 roky kašľali, pán župan?

A ešte na koniec! Choďte v rámci kampane napríklad do Bernolákova, Mostu pri Bratislave, Blatného, či Čataja a vysvetlite im, ako ste sa ku tomu geniálnemu termínu 3 DNI po štyroch rokoch z ničoho nič dostali? Nebudú Vám nadávať, za to, že ste to vymysleli (nakoniec, ani ja to nerobím), ale normálne ľudsky sa Vás spýtajú, že prečo iba TRI DNI? A za tie Vám už teda ja nadávam. A podľa mňa plným právom.

list_starostom.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?