Zneužiť tému škôlky v kampani? Hnusné!

Autor: Monika Flašíková Beňová | 13.9.2013 o 13:30 | (upravené 13.9.2013 o 13:49) Karma článku: 13,25 | Prečítané:  18693x

Pavol Frešo sa v župnej kampani prekonáva. Najnovšie vytiahol plán podpory vzniku nových miest v škôlkach v bratislavskej župe. Každá škôlka môže takto od župy dostať 900,-€ na každé novo vytvorené miesto pre dieťa - maximálne do výšky 8 000,-€.

Nechajme teraz bokom fakt, že župa nemá škôlky v kompetencii. Nechajme bokom aj fakt, že Frešo na školstvo v tomto kraji štyri roky zvysoka kašľal. A nakoniec - nechajme bokom aj fakt, že idú župné voľby a každý chce byť za pekného. Pretože keď tu je vôľa a možnosti pomôcť kapacitám preplnených škôlok, poďme ju využiť.

Problém je inde. Horúcou predvolebnou niťou šitý Frešov plán je totiž v skutočnosti normálne babrácky spackaná vec. Vysvetlím prečo:

  • 1. Projekt oznámil Frešo 20.augusta 2013.
  • 2. Väčšina starostov dostala emailom zkancelárie župana podklady pre žiadosti 3.septembra.
  • 3. A zlatým klincom je, že už 6.septembra ich mali zaslať vyplnené spolu sdokladmi !!!!

Je jasné ako to dopadlo. Absolútna väčšina škôlok (presne 149 z celkového počtu 180), ktoré by takúto dotáciu samozrejme potrebovala, ako soľ, nestihla šibeničný 3 dňový termín. Keby som chcela veľmi zlá, poviem, že niektorí, zrejme lepšie a včas informovaní (je ich 31) to stihli, ale nechcem takto pokračovať.

Frešo a jeho tím sa musia poriadne báť, že tieto voľby nezvládnu. Inak si neviem vysvetliť, ako sa môžu vôbec opovážiť ku takýmto veciam. Bohapusto zneužiť tému materských škôlok v kampani je hnusné. Čo si tam všetci myslia, že všetci v tomto kraji sú úplní blázni?

Ale späť na začiatok. OK. Vítam a podporujem takýto projekt, ale dodávam, že musíme predĺžiť termín do ktorého sa môže škôlka prihlásiť o podporu. Šancu musia predsa dostať všetky škôlky. Tri dni? To je aký termín? Kam sa ponáhľame, keď sme na to 4 roky kašľali, pán župan?

A ešte na koniec! Choďte v rámci kampane napríklad do Bernolákova, Mostu pri Bratislave, Blatného, či Čataja a vysvetlite im, ako ste sa ku tomu geniálnemu termínu 3 DNI po štyroch rokoch z ničoho nič dostali? Nebudú Vám nadávať, za to, že ste to vymysleli (nakoniec, ani ja to nerobím), ale normálne ľudsky sa Vás spýtajú, že prečo iba TRI DNI? A za tie Vám už teda ja nadávam. A podľa mňa plným právom.

list_starostom.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?